SME
Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Viete, čo môže pomôcť na alergie? Toto vás určite prekvapí

Farba na steny Baumit Ionit Color redukuje peľ vo vzduchu až o 90 percent.

(Zdroj: AndrewLozovyi/Fotky&Foto)

Už niekoľko rokov je zdravé bývanie prioritou spoločnosti Baumit. V rámci projektu zameraného na zdraviu prospešné materiály budúcnosti sa získavajú poznatky o vplyve stavebných materiálov na pohodu a zdravie človeka. Dáta sa získavajú z meraní vo výskumnom parku Viva vo Wopfingu a ich výsledky vyhodnocujú nezávislé inštitúcie ako univerzita pre aplikované vedy FH Burgenland, rakúsky inštitút pre stavebnú biológiu a ekológiu IBO alebo Lekárska univerzita vo Viedni. Výsledky výskumu sa následne implementujú do vývoja nových produktov.

„Chceme, aby sa ľudia cítili vo svojich domovoch zdravo a príjemne. Všetko, čo je k tomu potrebné, skúmame tu,“ hovorí Robert Schmid, majiteľ spoločnosti.

Myšlienka zdravého bývania stála aj za jeho veľkorysým gestom ešte počas prvej vlny pandémie. Všetkým zamestnancom svojich firiem v Európe ponúkol zdarma 2 vedrá najinovatívnejšej vnútornej farby Baumit Ionit Color. Umožnil tak zamestnancom využiť čas nielen na skrášlenie svojich domovov, ale zároveň urobiť niečo i pre ich zdravie a zdravie blízkych.

„Maľovali sme s top pomocníčkou 3-ročnou Zuzkou. Srdečne ďakujem v mene mojej rodiny keďže manželka je alergička a zmenu ovzdušia pocítila už po natretí prvej steny,“ takto sa s nami podelil o svoje skúsenosti logistik Martin.

„Vynikajúca spracovateľnosť s veľmi dobrým krytím. Rád maľujem a s touto farbou sa mi najlepšie robilo. Po vymaľovaní citeľne cítiť zmenu v ovzduší. Oveľa menej sa víri prach. A to aj pri pobehujúcom dvojročnom synovi,“ dodáva obchodný zástupca Ladislav.

„Keďže chlapi v našej rodine maľovať, ako oni tvrdia, „neznášajú“, pustila som sa do toho na jeseň sama a musím povedať, že sa mi to celkom pozdávalo. Vďaka hustejšej konzistencii farba nestekala ani neprskala pri valčekovaní, výborne kryla už po prvom nátere a výsledný povrch bol pekný bez akýchkoľvek fľakov, aj keď „majster“ bol len amatér. Navyše nás neotravoval žiaden nepríjemný zápach, aj keď sme kvôli novembru za oknami počas maľovania už veľmi nevetrali. Dnes majú steny pekný matný, „minerálne“ pôsobiaci povrch a ja mám radosť vždy, keď sa poobzerám okolo seba. Ionit Color je podľa mňa vynikajúca farba (aj) pre domácich majstrov, ktorej spracovanie zvládnu nielen šikovné dámy, ale aj páni, ktorých maľovanie nejako extra neberie,“ slová od produkt manažérky Petry.

Ďalšie skúsenosti zamestnancov s Ionit farbou si môžete prečítať na Baumit blogu.

Minerálna interiérová farba Baumit Ionit Color získala aj ekologický certifikát Natureplus. Obsah minerálnych látok zabezpečuje prirodzenú tvorbu vzdušných iónov vo vzduchu. Tie na seba dokážu viazať čiastočky peľu a prachu, ktoré sa už nevíria voľne vo vzduchu, ale padajú na zem, kde už ich len stačí utrieť alebo povysávať. Vnútorný vzduch sa tak stáva čistejším a zdravším.

Interiérovú farbu pre svoje steny môžete teraz získať aj vy. Zapojte sa do súťaže #ZaslúžiSiBaumit a poďakujte sa tak svojmu domovu. Každý mesiac od mája do augusta losujeme až troch výhercov.

Tento článok vám prináša Baumit.

Pravidlá spolupráce medzi inzerentmi a redakciou si môžete pozrieť v tomto odkaze.

Neprehliadnite tiež

Zdravie ovplyvňujú aj steny v interiéri.


28. jún

Keď interiérová farba môže byť viac ako len farba. V čom sa skrýva jej tajomstvo?


Baumit 28. jún

Trpíte alergiou na peľ, prach alebo roztoče?


SME Creative 11. máj

Farba na steny Baumit Ionit Color redukuje peľ vo vzduchu až o 90 percent.


SME Creative 10. máj